EP-Poland – Empires and puzzles fan page

Formacje

Otwarto Formacje Testów Globalnych Dla Drużyn Najazdowych .

Na dzień 15.02.2021

Zmiany które nastąpiły w obecnej wersji, uległy w formacjach układzie W oraz M.

Wyłączona została opcja bicia szeregowo.

W układzie M gdy bohater zadaje obrażenia środkowej postaci, działa na wszystkich przy opcji bij trzech. Podobnie postać lecząca typu Kashrek stojąc na czele formacji wzmocni wszystkich bohaterów. Układ formacji pozostaje bez zmian.

Zanim wybierzesz przeciwnika masz możliwość sprawdzić jaką formacje ma ustawioną, opis znajduje się poniżej jego opisu siły drużyny. Jeżeli nie posiada opisu, atakujesz podstawową formacją.

 

Formacje naszych drużyn obronnych możemy ustawiać, w budynku akademii bohaterów. Jest stworzona dodatkowa zakładka, z prawej strony która nie koliduje z trenowaniem bohaterów.
Pomimo iż nie posiadasz akademii, możesz napotkać formacje w najazdach.

Formacje służą tylko najazdom. Wojny, turnieje i inne bitwy pozostają bez zmiany.

Zmiany formacji może dokonać raz na 24h. Kiedy będziesz chciał zmienić formacje wyświetli się informacja z prośbą o potwierdzenie.
Przykłady Formacji
Standardowa formacja to taka która jest przez nas używana, grając wojny czy turnieje.
Reverse
Jak sama nazwa wskazuje, jest to układ odwróconej formacji standardowej.
Duble
Jedno z najlepszych formacji, że względu postawienia twoich tanków z przodu.
Reverse Duble
Formacja polega na postawieniu trzech tanków chroniących tył. Bohaterów z tyłu, nie da się uderzyć klockami, póki nie zostaną zabici bohaterowie postawieni z przodu.
W formacjach duble/duble reverse zadany atak przez bohaterów, rozdzielający swoją umiejętność na kilka postaci, jest specyficzny ponieważ bohater uderza w nich szeregiem.
Przykładem jest ISARNIA, która zadaje wszystkim bohaterom uszkodzenia, tym razem uszkodzi tylko jeden rząd, przód bądź tył.

układ bohaterów

kolejność

kolejność